Bu Yengeç, Yengeç gibi ol

Bugün içimden hayatla dalga geçmek geldi. O yüzden de burçlarla uğraşmaya karar verdim. Öncelikle şunu belirteyim, kesinlikle bir iddiam veya bilgim yok. Sizin gibi ne okuyorsam o kadarını biliyorum. Ama işte bazen kendimizle dalga geçip hayatın renklerini keşfetmek gerek.

Şunun şurasında 2 gün sonra Yengeç burcunda olacağız bu sebeptendir ki Yengeçlerle başlıyorum. Yoksa tiye almak için onlara bir garezim yok…

Uyarı :

Birazdan okuyacağımız cümleler kesinlikle hayal ürünüdür ve siz ”Aa bu özellik de tam beni yansıtıyor” demediğiniz sürece gerçeklerle uzaktan yakından hiçbir ilgisi yoktur.

Genel özellikler

Güzel Türkçemizin nadide 29 harfini birleştirip okuduğum ve anladığım kadarıyla Yengeçler özetle şöyleymiş: Özel eşyalarının karıştırılmasından nefret eden ve buna büyük öfke duyan, sır olarak sakladığı şeylerin öğrenilmesini kesinlikle istemeyen kişiliklermiş.

Şimdi sorarım size, bundan keyif alan bir insan var mıdır?

Neyse çok da takılmadan geçiyorum. Benim etrafımda gözlemlediğim kadarıyla Yengeçler tontiş tatlış dünya sevimlisi insanlar, çünkü bu duygusallık ve melankoli ile daha ötesine gidemezler gibi. Sabırsız olduklarını da söyleyebilirim ve bunu söylerken denek sayımın maksimum 10 olduğunu da hatırlatırım.

Sevgi dolu Yengeçler

Hah evet işte, bu tam tanımlama. Bu ne sevgi ah, bu ne ızdırap cümlesinin karşılığı olabilirler. Çünkü çok sevdiği insanlar bir süre sonra şu karıştırılmasını asla istemedikleri özel eşyalarına dönüşüyor sanki. Ya hu hiç mi yorulmaz hiç sıkılmazsın a Yengeç?

Dış görünüşe merak

Her ne kadar duygusal yönleri baskın olsa da, iş dış güzelliğe gelince adeta bir mekanizmaya dönüşürler sanki. Rujum böyleyse rimelim de böyle derken zaman aynanın karşısında su gibi akıııp gider. Güzel olmak elbette güzel ama eğer bu uygulamaların sonunda kendini beğenmezse kesinlikle dışarı çıkmayacak ve ani bir manevrayla anlık depresyona girecetir.

Amaan tatlım, hadi bir cesaret itiraf edin. Şunun şurasında biz bizeyiz; sır çıkmaz 🙂

Bencillik mi yok canım

Bir yandan da bencildir aslında. Hayır mı? Yok yok, bal gibi de bencildir. İkizlerin hemen ardından bir burç olduğundan mıdır nedir bir çift karakter de mümkün gibi bazısında.

Bir kere bir şeyi Yengeç’ten iyi kimse bilemez herkes haddini bilsin canıım. Onun olduğu masalarda başkasına söz düşmez öyle. Sonuçta Yengeç dünyaya gelirken üzerine yüklenmiş bilmişlik görevini tanımlamak zorunda…

Ana kuzusu ponçik Yengeç

Evet, aynı zamanda da tam bir ana kuzusudur. Annesinden bir oda uzağa gitsin, çok sürmez düşürüverir dudaklarını.

Bu ana kuzusu halleri işte bir yerden sonra onu ömürlük beyaz atlı prensini beklemeye iter.

Aşık Yengeç

Yengecin beklediği o beyaz atlı prens geldiğinde ya da bir Yengeç erkeği aşık olacağı kadını bulduğunda artık ayakları yere basmaz. En az zürafaların uzandıkları yapraklara uzanacak kadar uzamışlardır.

Bunca bekleyişten sonra bile gelgitlerle dolu bir ilişki de onları bekler. Çünkü özünde bir Yengeç’in her zaman kafası karışıktır.

Yengeç nefret ederse

Yengeç’in hoşuna gitmeyecek bir şey yaptınız ve onun nefretini kazandınız. İşte o zaman hemen kafanızı adeta bir deve kuşu gibi kuma gömüm ya da olay mahallinden olabildiğince hızlı uzaklaşın.

Çünkü böyle bir durumda Yengeç’in gazabı etrafındaki her şeyi dağılan cam parçalarının etkisinde bırakabilir. Şaka değil, bak valla diyorum. O an eline geçen bardak, vazo ne varsa kırıp kırıp rahatlayacaktır.

İşte bu yüzden size tavsiyem; eğer bir Yengeç’in gazap çemberine düşmüşseniz, mümkünse çemberin çapları mutfak sınırları içinde kalmasın…

Şaka bir yana, her şey azıcık gülüp eğlenme, gözümüzde canlanacak birkaç şeyle azıcık tebessüm etmek için. Yoksa hayat ne sıkıcı olur…

Hadi gelecek ay Aslan’la görüşürüz.

Etiketler
haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google