Adet Sancısına İyi Gelen Bitkiler

Adet sancıları üzerine özellikle de genç kadınlar, yani bu konuda pek bir bilgi sahibi olmayan kişiler adet sancısına ne iyi gelir veya adet sancısına iyi gelen bitkiler üzerine internetten ve çeşitli mecralardan araştırmalar yapmaktadırlar.

Adet sancıları kadınların bir kısmına göre hafif şiddetlerde oluşan bir rahatsızlık olsa da birçok kadın tarafından oldukça şiddetli ve katlanılamaz bir ağrı derecesinin var olduğu söylemlerine kadar uzamaktadır. Tabi bu bilgi bazı hususlarda kişiden kişiye değişkenlik gösterebilmekte olan bir bulgu olarak ta tanımlanabilmektedir. Konumuzun devamında adet sancısına iyi gelen bitkiler üzerine sizlere detaylı bilgiler sunacağız.

Yazı İçeriği

  • Adet Sancısına İyi Gelen Bitkiler Nelerdir?
    • Zencefil Çayı
    • Papatya Çayı
    • Nane Çayı
    • Yaban Mersini Çayı

Adet Sancısına İyi Gelen Bitkiler Nelerdir?

Adet Sancısına İyi Gelen Bitkiler Nelerdir?

Zencefil Çayı

Bitki yapısı gereği ve yapılan araştırmalarca bir çeşit ağrı kesici görevi görmekte. Bu durum araştırması aynı zaman’da yapılan incelemelerce de adet sancıları üzerine iyi gelen bir bitki çayı olmakta. Adet sancısına iyi gelen bitki çayları arasında yer alan zencefili gün içerisinde maksimum 3 bardak kadar içmeniz sancıların yanı sıra mide bulantıları içinde iyi gelmektedir.

Papatya Çayı

Adet sancısına iyi gelen bitkisel çaylar arasında yer alan papatya çayı normal statüsünde kasılmaları azaltan bir özelliğe sahip olmaktadır. Bu duruma yönelik olarak regl dönemlerinde sıklıkla meydana gelen kasılmalarda birçok kadın papatya çayı tüketerek ağrılarını ve kasılmaları dindirebilmektedir.

adet sancısına iyi gelen bitki çayı

Adet sancıları için papatya çayı tüketiminde yapısında bulunan “antispazmik” özelliğe sayesinde ağrıları engeller. Günlük bazda en fazla üç bardak papatya çayı tüketimi yapılmalıdır.

Nane Çayı

Nane çayı baş ağrısı için bitkisel çaylar sınıfında yer alan ve aynı zaman’da sakinleştirici ve ishal engelleyici bir özelliğe sahip olan bitki türüdür. Saydığımız bu üç sorun genellikle zaten adet dönemlerinde oluşan sancılar içerisinde sıklıkla yaşanmakta olunan vakalardır. Günde en fazla 3 bardak nane çayı tüketmeniz halinde sancılarınızı ve diğer ağrılarınızı dindirebilirsiniz.

Yaban Mersini Çayı

Yaban mersini özelliklede kan dolaşımını en iyi seviyeye odaklayan ve kas spazmı önleyici etkisiyle bilinen bir bitkidir. Bu kapsamda hem kas ağrıları hem de spazm geçirme olasıklarını engelleyen yaban mersini bitkisinin çayını tüketmek adet sancılarını da dindirebilen bir özelliğe sahip olmaktadır. Günde en fazla 2 bardak tüketilmesi faydalı olacaktır.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google