Etek Modelleri Yeni Sezon Trendleri, Kullanımları Ve Kombinleri

Etek Modelleri Yeni Sezon Trendleri, Kullanımları Ve Kombinleri

Giyim tarzı ne olursa olsun tüm kadınların gözdesi etek modelleri serimizi başlatıyoruz. Tesettür, kısa, süet, pileli ve kloş olmak üzere bir çok firmanın modelleri ile birlikte fiyatlarını sizlere sunacağız.
2018 Süet Etek Modelleri

Son yıllarda hızla hayatımıza giren süet modası bu yıl da devamlılığını sürdürüyor. Hayatımıza ilk olarak yelek ve ceket modelleriyle girmeye başlayan süet sonrasında hızla birçok giysi ve aksesuarda da kullanılmaya başladı. Bol püsküllü yelekler ve çantalar sokaklarda boy gösterirken bu yılda süetleri kış boyunca kışlık etek olarak görür olduk. Yani deyim yerindeyse 2018 modasından geri kalmamanız için gar dolaplarınız da süet kumaşlardan yapılmış aksesuar ve giysilere özellikle de süet eteklere bolca yer vermenizde fayda olacaktır.

Süet Etekler Nasıl Kombinlenir
2018 yılında çok daha fazla moda olan ve yumuşacık ve uçuşan hissiyatıyla kış aylarının asilliğini tamamlayan en kurtarıcı parçanız haline gelen süet eteklerinin kullanım alanı da oldukça geniştir. Değişik renk seçenekleri ve kesimleriyle her türlü kombinle uyumu yakalayabilirsiniz. Acı ve sütlü kahveler, siyah ve bordolar, haki yeşilleri süet kumaşlarda bolca karşımıza çıkmaktadır. Renk çeşitliliği bu kadar bol olunca sevdiğiniz tarzı süet eteklerle yakalamak hiçte zor olmayacaktır.
Hem Asil Hem Spor Şıklık
Süet parçaları kullanırken hem asil bir şıklık hem de spor şıklık yakalayabilirsiniz. Şık bir ceket ve topuklu bir çizmeyle daha dar kesim olan ve katı bir kumaştan yapılmış süet etekler kullandığınızda asil bir şıklığı yakalarken kot bir ceket ve A kesim önden düğmeli mini etekleri spor ayakkabılarınızla kullandığınız zaman spor bir şıklık yaratabilirsiniz.
Süet kullanımında moda renkleri de kullanarak daha stil bir görüntü elde edebilirsiniz. Bordo ve kırmızı süet etekler renk olarak bu sene öne çıkarken, model olarak ise önden düğmeli, mini ve daha ince süetlerden yapılmış kloş etekler göze çarpmaktadır. Süet etek kullanırken özellikle topuklu çizmelerle kombini tamamlamanız daha taze ve yenilikçi bir görüntü yakalamanızı sağlayacaktır.
2018 sonbahar ve kış modasının gerisinde kalmamak için süet eteklere bir kez daha şans tanımanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

 
Mini Etek Modelleri

Devrim ve değişim yılı olan 1960’da zencilere verilen seçme seçilme hakkı yasal hale geldi, Vietnam savaşı yoğun bir hale geldi, doğum kontrol hapları piyasaya sürüldü fakat tüm bu kültürel, siyasal tartışmalar arasında en büyük etkiyi yaratan, bir moda akımı mini etekler oldu. Bu küçük kumaş parçasıyla oluşturulan kıyafet güçsüzlük, memnun etme isteği, üstünü örtme ve ortaya koyma isteğinin bir sembolü haline geldi. Hem ayıplandı hem sevildi, hem göklerde gezdi hem de yerlerde süründü. Fakat en büyük etkisi ise yıllarca devam eden muhafazakarlıktan sonra kadınların bacağını bu kadar ön plana çıkarmasıydı. Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra kadınların hayatlarında ve yaşam tarzlarında özgürleşme oldu ve her şey etek boyunun diz hizasına çekilmesiyle başladı.

İkinci Dünya Savaşında ise kıyafetlere yapılan denetlemelerle beraber bu etek boyu diz hizasının üstüne çıkartıldı. Savaş dönemlerinin bu kısıtlaması sona erdiğinde kadınlar ancak istedikleri gibi ve istedikleri boyda etek giyme olanağına sahip oldu. Bu özgürlük ve kadınların istediği şeyi giyme düşüncesi mini etekle birlikte feminizmin bir temsilcisi haline geldi. Ve 60’lı yıllarda başlayan bu akım dönem dönem çeşitli değişikliklerle beraber çağımıza kadar geldi.
Mini Etek Modelleri İle Yapılacak Kombinler
Çağın ve insan faaliyetlerinin değişmesi ile de doğal olarak mini eteklerde de diğer kıyafet modellerinde olduğu gibi değişiklikler meydana geldi. Kumaş türlerine ve renklere göre değişen bu modeller önden düğmeli, pileli, çan şeklinde, kalem modelinde ve ekose desenleriyle göz önüne geldi. Ve mini eteklerin en güzel yanı da istenilen ortama ve duruma göre kombinlenebilmesidir.
Parıltılı bir etek bir partide giyilebilirken, kot bir eteği rahatça dışarıda dolaşırken kullanabiliriz. Kalem etekler giyilen bir gömlekle bir iş görüşmesine hazır hale getirebilir ya da baskılı bir tişört kullanarak bu kalem eteği resmilikten çıkarıp gündelik kullanıma uygun hale getirebiliriz. Burada önemli nokta uygun olan modeli uygun parçalarla uygun zamanda kullanmaktır.
2018 Kot Etek Modelleri
Yıllar geçse de değişmeyen ve büyük bir ihtimalle de değişmeyecek her türlü moda algısına uyum sağlayacak en güçlü parçadır kot kumaşıyla yapılmış giysiler. Genel anlamda özellikle gençler arasında kullanım kolaylığı açısından kot pantolonlar sıkça kullanılmaktadır ancak kot kullanmanın rahatlığından vazgeçemeyenlere en büyük alternatif mini kot eteklerdir.
Eskiye nazaran moda konusunda en standart parçalarda bile çeşitlilik hızla artmaya başladığından her tarzdan modele 2018 yılında da ulaşmak gayet mümkün hale geldi. Gelin hep beraber bu yılın modası kot eteklere beraber bir göz atalım;
 
Püsküllü Mini Kot Etekler

Eteklerinden püsküller sallanan dar ve koyu lacivertte mini kot etekler özellikle konser ve festivallerde bayılarak kullanabileceğiniz en güçlü parçanız olacak.
 
Beyaz Mini Kot Etek
 
Alışılmışın dışında bu sene kot eteklerde de beyaz rengi fazlasıyla göreceğiz özellikle beyaz ve asimetrik kesimli etekler ile tarz bir görüntü yakalamanız çok kolay olacak.
 
Asimetrik Kesimli Mini Kot Etek

Farklı boylarda kesimleriyle bütünün dışında kalarak hoş bir bütünlü sağlamayı başarabilmiş nadide etek kesimlerinden biride asimetrik kesim olanlardır. Altlarından hafif saçakları çıkmış asimetrik bir kot eteğin beyaz bir bluz ve spor ayakkabınızla yakaladığı uyumu Leyla ile Mecnun bile yakalayamamıştır.
 
Çiçek Nakışlı Kot Etek
 
Son iki senedir kışın başlayan çiçek nakışlı ürünler modası yazında devamlılığını sürdürerek eteklerimize kadar inmeyi başardı. Eteklerde bulunan rengârenk çiçek motifleri kotlara adeta baharı getirerek 2018 ilkbahar-yaz modasına damga vurmaya hazırlanacak diyebiliriz.
 
Siyah Mini Kot Etek

Hafif taşlanmış ve yine püsküllü siyaha yakın kot eteklerde özellikle konserlerde asi bir tarz yakalamanızı sağlayacaktır.
 
Nakış İşlemeli Mini Kot Etekler
 
2018 modasında en çok yeri özel tasarıma sahip nakış işlemeleri almaktadır bu sebepten eteklerde bulunan nakışlar sizi havalı ve şık bir görünüme kavuşturacaktır.

Tüm bunların yanı sıra hala moda olan klasik kesim kot eteklerde bu yıl bolca kullanılacak bu yüzden aman diyelim modasının geçtiğini düşünüp kot eteklerinizi atmayın kim bilir üzerlerine yapılacak bir iki nakış ya da eteklerden sarkan saçaklar sizi çok havalı bir görünüme kavuşturabilir.
2018 Anvelop Etek Modelleri
Sezonda Anvelop Etek Esintisi
Asimatrik tarzı ve şık duruşuyla anvelop etekler, ya da namı diğer zarf etekler bu sezon yine trendler arasında yerini almış durumda. Hem şık olmak, hem de rahatlığından ödün vermek istemeyen kadınların baş tacı olan bu model, farklı boydaki seçenekleriyle göz doldurmaktadır.
Anvelop etek ilk olarak, 70’li yıllarda kullanılmış ve o dönemin moda dergilerinde yerini almıştır. Temelde uzunlamasına ve dikdörtgen formda kesilmiş bir kumaşın, belinizi sarmasıyla yapılan zarf etekler, asimetrik kesimi ve keskin hatlarıyla dikkat çekmektedir. Farklı kumaş seçenekleriyle kendinize has bir tarz oluşturabilirsiniz. Öyleyse 2018 modasında, anvelop etek modellerine ve onları nasıl kombinleyebileceğinize yakından bakalım.

2018 Modasında Anvelop Etekler

Bu yıl her boyda anvelop etekle karşılaşmaktayız. Kısa anvelop etekler deri, süet, kaşe ve daha birçok farklı kumaşla yapılmış; kimi zaman büzgü detayları, kimi zamansa ekose görüntüsü ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Özellikle hafif salaş gömleklerle ya da penye bluzlarla kombinlendiğinde harika bir görüntüye ulaşabilirsiniz. Bunun yanında, üzerinize alacağınız blazer ceketle birlikte bu yılın trendini yakalamanız mümkün. Böyle bir kombini, şık bir stiletto ve küçük bir el çantasıyla tamamlayabilirsiniz.
Bu yılın diğer bir trendi ise, uzun anvelop eteklerin üzerine giyilen salaş kazaklardır. Altına giyeceğiniz sportif tarzda bir ayakkabıyla, casual görünüme kavuşabilirsiniz. Tercihinizi ara boylarda kullanmak isterseniz, onun içinde farklı önerilerimiz var tabi ki. Kış mevsimindeyseniz, üzerine kısa ve dar bir boğazlı kazak giyebilirsiniz. Eğer yaz dönemindeyseniz, üstünüze ipekli tiril tiril bir bluz, altına da sandalet giyerek, tüm dikkatleri üzerinize çekmeniz mümkün.
Seçimleriniz ne olursa olsun, öncelikle vücudunuzu iyi tanımanızı ve beğenmediğiniz yerlerinizi geri planda tutan tercihler yapmanızı öneririz. Sezonun trendlerini kendi zevkinize, tarzınıza ve vücut tipinize göre yorumlarsanız, bu yılın şıkları arasında yerinizi almanız an meselesidir.

www.kadinaozelsirlar.com/etek-modelleri/

Etek Modelleri Yeni Sezon Trendleri, Kullanımları Ve Kombinleri Başlıklı resimde

Modanin Dili kadına ozel on 2018-11-27 21:19:25 tarihinde yayınladı

Tagged: